EsTusiņiCeļojumiAinavasDzīvniekiJokiAutoSlavenībasCitas

Vairāk kā 30-it gadu iepriekš..

 Visi albumi > KlusumsL5 albumi     
KARI TĀPAT VIEN NE SĀKAS, NE ARĪ BEIDZAS; TĀPAT VIEN TIKAI APRAUJAS KARAVĪRU DZĪVES - DĒĻ KAUT KUR IZPROVOCĒTA IENAIDA / Latvieši, lietuvieši, krievi, ukraiņi, baltkrievi, kazahi, uzbeki, turkmēņi - nacionalitāšu pamatkolorīts manam obligātajam karaklausības dienestam Iekšlietu Spēkos (BB) Erevānā (1985 - 1987). Atceros, toreiz, kad pēc iesaukuma bija noslēgusies karantīna un nodots zvērests (starp citu- dzīvam nepadoties! ,- tā bija rakstīts PSRS karaklausības statūtos), sekoja sadale, kādās vienībās katram būs lemts dienēt. Jaunībā biju aizrāvies ar melnbalto fotogrāfiju, cerēju uz kādu siltāku vietu pie armijas māksliniekiem. Vada komandieris pirms komisijas mani iedrošināja: "Viss būs kārtībā, tu tikai iesoļo iekšā un pārliecinoši, spēcīgā balsī stādies priekšā!" Tā arī izdarīju, kā rezultātā komisijas vadītājs neminstinoties atzīmēja: "O, šito ar tādu balsi sūtam mācīties seržantos!" Tā tad arī mans liktenis izšķīrās - pusgadu smagas dresūras BB motorizētajos strēlniekos seržantu skolā Tbilisi, pēc tam atpakaļ uz Erevānu. Par laimi djedovščinai tur tikpat kā nebija iespējas izpausties. Jau vēlāk, kad komandēju vienību, vienubrīd secināju, ka mana sarunvaloda ikdienā satur 2/3 komandu izkliegšana, bet 1/3 ir lamu vārdi. Kad no dienesta pārnācu mājās, ģimene ik pa laikam lūdza runāt klusāk. Paradoksāli, bet neilgi pirms dienesta beigām kā goda lietu uzskatīju atteikties no lamuvārdiem sarunvalodā vispār un vēlāk, atgriežoties Latvijā, pievērsos folklorai un literatūras studijām.
Karaul!
Karaul!
Baisi saguruši zaldāti...
Lauku virtuve armijā
Noķer mani, ja vari!
Atelpas brīži ir tik s...
Tās nav mācības - tvar...
1
Motorizētie strēlnieki...
Ar skatu uz kalniem
Ar skatu uz kalniem
Latvieši armijā siltaj...
2
Armēņu nacionālajos sv...
100 dienas līdz pavēle...
Komentāri visam albumam
 Patika bildītes un apraksts. Nu armijas atnācu mazliet agrāk, Olimpiskajā 1980., bet Armēnijā biju 1990. pavasarī. Aizbraucām no LPSR, bet atgriezāmies LR !!!

rozes rasa taurenis tortes Kurzeme kauss pludmale bumbieri krūze varde sniegavīrs Google tamborējumi Stokholma kūkas piparkūkas zeķes dziesmu un deju svētki tetovējumi avenes saulriets