EsTusiņiCeļojumiAinavasDzīvniekiJokiAutoSlavenībasCitas

Norway

 Visi albumi > riks albumi     
Trīs mēnešus pavadīju Oslo, pabiju Lillehamerē un apmēram 1500 m augstos kalnos. Norvēģu mājās sienas nosegtas ar senču bildēm 5 vai 7 paaudzes uz atpakaļ, katrai sava gaisma, virsmas nokrāmētas ar bezdjeluškām - svečturiem, putnturiem; pudelītēm tieviem kakliņiem, kurās mistiskā veidā iedabūtas 2 peniju monētas, mākslīgie ziedi podiņos ar mākslīgi zemi; sveču formā, ar mazliet notecējušu vasku bieži veidoti griestu lampu cokolīši, bērnu rotaļlietas jebkurā mājā, arī, ja mājas iedzīvotājiem nav bērnu jau ceturtajā paaudzē, ir cik vidēja izmēra bērnudārzā, uz dīvāna atzveltnes 80-gadīgās saimnieces vecvecmammas šūtais ķusis. Ragulopu galvas ar visiem ragiem, arī no koka un citiem materiāliem darinātas. Katrā stāvā (un to vienstāvu mājā divi, neizbēgami pagrabstāvs 3-durvju ledusskapjiem un vešas mašīnām) ir pa nužņikam un katrā nužņikā pa draņķīgam radioaparātam.
Pilnas mājas ar nesaprotamiem priekšmetiem, bet arī viss nepieciešamais. Zāles pļāvējs ar benzīna motoru gadījumam, ja elektriskajam nopļaujas vads, ar roku darbināms maizes griežamais ikdienai, ar elektrību darbināms viesībām. Virtuvēs gar sienām tautiskas panniņas un ķopsīši no vara vai bronzas laikmeta, tad kāds plaukts, pilns ar tautiskajiem šķīvjiem un bļodām, kuras nekad nelieto. To visu norvēģi var ietilpināt mājās vienkārši tādēļ, ka tās ir pietiekoši lielas. Ja kaķis vai bruņurupucis pārkož kompitōram vai maizes grauzdējamajam vadu, to nomaina (ne vadu, bet aparātu). Bērni te pēc mūsu saprašanas absolūti debili, viņus līdz 3-5 gadu vecumam uz dārziņu stumj ratos, pamperos krāmē līdz 3-4 gadu vecumam. Ja neatņirgtos senči, kas maina pamperus, viņi varētu ar visiem pabeigt skolas un augstskolas, nostrādāt 40 gadus godīgā darbā, retīrēties pelnītā atpūtā un nomirt veco ļaužu pansionātā joprojām ar pamperiem pie pakaļas.
Terje ir cietuma mācītājs un viņš Lieldienu sprediķī stāsta, ka dabā viss mostas, ka rekā putniņi čivina un mana sieva tos putniņus baro, un tad jautā viņai: ?Nu, ar ko Tu tur tos putniņus baro, ak ar saulespuķu sēklām, ahā!?.
21
Vīgelāna parkaa Oslo
5
1000 m virs jūru pār-1...
Oslo fjords
6
Oslo fjords
32
pats personāli. Kristī...
Komentāri visam albumam
 Superiigas bildiites! =)
 aizraujoši albuma apraksti...:):)

kalni Berlīne Tallina mākoņi sagrada familia kihnu Tatri svanētija saulriets medūza katedrāle bauskas pils eifeļa tornis kalifornija lohnesa ezers Londona Daugavpils Parīze geizeri gaisa baloni Stokholma